Działanie laserowej depilacji polega na zjawisku fototermolizy. Laser wytwarza wiązkę światła, która przenika do naszej skóry. Tam jest ona pochłaniana przez barwik, który znajduje się w mieszkach włosowych, czyli melaninę. Tak duża ilość ciepła działa niszcząco na cebulki włosów. Natomiast energia jaką wytwarza laser jest bezpieczna dla człowieka, ponieważ nie wywołuje ona szkodliwego działania, gdyż nie wnika w głąb skóry. Wiązka światła działa tylko powierzchniowo, a laser dodatkowo ma funkcje chłodzące, dzięki temu skóra odczuwa natychmiastową ulgę.

Zalety depilacji laserowej

Depilacja laserowa pozwala skutecznie usunąć włosy ze wszystkich części ciała. Skuteczność depilacji jest natomiast zależna od karnacji skóry oraz koloru owłosienia. Włosy grube i ciemne usuwa się skuteczniej niż włoski jasnego koloru. Jest ona również bezpieczna i nie wywołuje skutków ubocznych. Depilacja laserowa pozwala osiągnąć zamierzony efekt bez podrażnień skóry nawet w najbardziej wrażliwych miejscach, takich jak okolice bikini, pachy czy górna warga.

Oferta gabinetu LaserSkin Care

Gabinet LaserSkin Care specjalizuje się w zabiegach depilacji laserowej. Oferują jakość usług na bardzo wysokim poziomie. Sprawdź ofertę gabinetu LaserSkin Care.

Kategorie: Blog